Denise Wood

Denise profile pixHi! My name is Denise and I am from Washington State in the U.S. I've been a language teacher since 1988. I studied at Biola University and have a Masters' degree in English language teaching.


Working with internationals is a joy, and I have had the privilege of living abroad since 1999 with my family: Scott (my husband), Nathan (born 1989), and Hannah (born 1991). We lived five years in Russia and six years in Prague, and now we are in Wroclaw.


My favorite interests include piano and singing, languages, travel, photography, and Bible study. Scott is a pastor, and I am also helping him with the English language church here in Wroclaw.

Ann O'Riordan

I am from the north of England and have a degree in international business. I previously taught in China and in Brighton, England, including business workshops, adults, teenagers and children. My interests include walking and keeping fit, cooking, reading, travelling and making new friends. I enjoy listening to all kinds of music and am looking forward to my time in Poland.

Patrick Hughes

p hughesPat jest nauczycielem od 1974 roku. Uczył angielskiego i angielskiego dla obcokrajówców na poziomach średnich i zaawansowanych w Stanach Zjednoczonych, Japonii i Polsce. On i jego żona obecnie uczą sie polskiego, a kiedy nie pracuje lubią podróżować, oglądać filmy, czytać i studiować Biblię z przyjaciółmi.

Elaine Horyza

Pochodzę z Anglii i moim miastem (oprócz Wrocławia) jest Watford w Hertfordshire. Pierwszy raz przyjechałam do Polski pod koniec lat 80 by pomóc w organizacji obozu językowego. W 1990 r. powróciłam do Polski aby uczyć we Wrocławskiej Szkole Językowej, gdzie pracowałam do 2004 r.. Wtedy też zaczęłam pracować w Instytucie Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Cieszę się że mogę znów uczyć w WSJ w tym semestrze. Jestem mężatką, razem z moim mężem Markiem mamy dwóch nastoletnich synów. Lubię słuchać muzyki, podróżować, pracować z ludźmi I gotować.

Marek Horyza

m horyzaMarek Horyza jest zaangażowany w działalność szkoły od 1989 roku.Początkowo był związany ze szkołą jako student i współorganizator letnich obozów językowych, a od 1994 roku rozpoczął pracę jako nauczyciel języka angielskiego. W 1997 roku przejął po Ruth Kowalczuk funkcję dyrektora szkoły.

Jest żonaty. Jego żona Elaine jest także nauczycielką języka angielskiego. Mają dwóch synów: Davida (ur.1996) i Roberta (ur.1998).

W 2006 zrezygnowal ze stanowiska dyrektora, aby skupić się na nauczaniu języka angielskiego. Od 2008 roku pełni obowiązki dyrektora i zajmuje się pracą dydaktyczną.